XII konkursi pianistid (2021)

Ruta Blaškytė

Blaškytė on lõpetanud Leedu Muusikaakadeemia ja omandanud LAMis kunstidoktori kraadi 2001. aastal.

Aastatel 2006-2013 oli Ruta Blaškytė Leedu Rahvusliku Ooperi- ja Balletiteatris klaverisaatja. Nüüd töötab ta pianist-saatjana Kaunase Riiklikus Muusikaliteatris ja Vytautas Magnuse Ülikooli Muusikaakadeemias.

Jaanika Rand-Sirp

Sirp on lõpetanud prof. L. Metsa klaveriklassi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 1996. aastal. 2002. aastal kaitses ta seal ka magistrikraadi klaverisaatjana. Alates 1996. aastast töötab ta H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis kammeransambli õpetajana. Aastatel 1996-2013 töötas ta Vanemuise teatris tegevkontsertmeistri-õpetajana ning aastast 2013 on Jaanika Rand-Sirp vokalistide kontsertmeister-õpetaja Rahvusooper Estonias. 

2003. aastal pälvis ta Rahvusvahelise Richard Wagneri seltside assotsiatsiooni stipendiumi. Jaanika Rand-Sirp on aktiivne kammermuusik ning paljude lauljate ja instrumentalistide muusikaline partner. Alates 2013. aastast on ta Klaudia Taevi nim. konkursi pianist.

Ashot Drnayan-Babrouski

2002. aastal lõpetas Minski Riikliku Kunstikolledži pianistina. Omandas magistrikraadi ja bakalaureusekraadi Yanka Kupala Grodno Riiklikus Ülikoolis 2009. aastal. Tema erialaks oli muusikakunst.

Ashot on töötanud Valgevene Vabariigi Riiklikus Akadeemilises Bolshoi Ooperi- ja Balletiteatris vokaalsaatjana ja sümfooniaorkestri liikmena. Samuti on ta töötanud Valgevene Riiklikus Muusikaakadeemias ja Svislochi Kunstide Koolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina. Tema ooperirepertuaar on lai ja sisaldab kõiki tuntud oopereid, aga ka Salieri "Prima la musica", Mozarti "Impresario", Donizetti "Rita", Francis "Poulenci La voix humaine", G. Pergolesi "Stabat Mater", Rimski-Korsakovi "Snegurochka" ja paljud teised.

Alates 2015. aasta märtsist on Ashot töötanud 3 aastat Rahvusooperis Estonia vokaalsaatja ja pianistina ning alates hooajast 2018/19 on ta vokaalsaatja Poolas Wroclawi Ooperis. 
Auhinnad – Parima klaverisaatja diplom XI rahvusvahelisel Klaudia Taevi konkursil Eestis (2019.a.).


Konkursi poolt sätestatud pianisti kasutamise tingimused

  • Pianisti kasutamine I vooru prooviesitusel maksab 15-25 EUR, kui see pole teisiti korraldatud. 
  • Pianistile pakutakse TASUTA kuni 20 minutit ettevalmistust 2. ja 3. vooruks ning kuni 30 minutit IV vooruks. 
  • Lisaproovi aja (ka lõppvooru jaoks) on võimalik kokku leppida isiklikul kokkuleppel pianistiga hinnaga 5 EUR 5 minutit. 
  • Konkursil osalejad peavad ise pianistile kogu vajaliku muusika andma! Ole valmis partituuri saatma, kui seda küsitakse vähemalt 2 nädalat enne võistlusvooru.
  • Osalejatel on lubatud kaasa võtta oma klaverisaatja.