Konkursi pianistid (2023)

Ashot Drnayan-Babrouski

2002. aastal lõpetas Minski Riikliku Kunstikolledži pianistina. Omandas magistrikraadi ja bakalaureusekraadi Yanka Kupala Grodno Riiklikus Ülikoolis 2009. aastal. Tema erialaks oli muusikakunst.

Ashot on töötanud Valgevene Rahvusliku Akadeemilise Suure Ooperi ja Balletiteatri vokalistide kontsertmeistrina ja teatri sümfooniaorkestri pianistina. Tal on lai ooperirepertuaar kuhu kuuluvad ka vähemtuntud ooperid nagu Salieri Prima la Musica, Mozarti Teatridirektor, Donizetti Rita, Poulenc'i Inimese hääl, Pergolesi Stabat Mater, Rimski-Korsakovi Snegurotška ja paljud teised.

Alates 2015. aasta märtsist on Ashot töötanud 3 aastat Rahvusooperis Estonia vokaalsaatja ja pianistina ning alates hooajast 2018/19 on ta vokaalsaatja Poolas Wroclawi Ooperis. 
Auhinnad – Parima klaverisaatja diplom XI rahvusvahelisel Klaudia Taevi konkursil Eestis (2019.a.).

Ērika Millere

on pianist ja klaverisaatja.
Ta on sündinud Rezeknes, Lätis, kus ta alustas oma muusikaõpinguid. 2010. aastal lõpetas ta Jazeps Vitolsi nim. Läti Muusikaajadeemia pianistina ja 2014 omandas ta samas magistrikraadi klaverisaatjana.
Alates 2010. aastast töötab ta pianist-repetiitorina Läti Rahvusooperis. Aastatel 2010-2018 oli ta Läti Muusikaakadeemias vokaalosakonna kontsertmeister.
2010-2014 töötas ta koos vokaalpedagoogi Anita Garančaga. Ta on täiendanud end Walter Moore'i (USA), Philip Moll'i (Germany), A. Bondurjanski (Ukraine) ja A. Novosovska (Poola) juures kammermuusika ja klaverisaatmise alal.
Erika esineb aktiivselt erinevate ooperisolistidega ja teeb helisalvestusi Radio 3 Klasika fondi jaoks.
Tal on IX ja X Klaudia Taevi nimelise ooperilauljate konkursi parima pianisti tiitel aastatest 2015 ja 2017.
Parima klaverisaatja diplomi pälvis ta ka VI Jazeps Vitolsi Lauljate Konkursil 2015 a. Riias.

Koos bariton Rihards Millersiga oli ta Läti Suure Muusikaauhinna nominent aastal 2022 Schuberti laulutsükli "Talvine teekond" väljapaistva interpretatsiooni eest.

Piia Paemurru

on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserttegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega, nagu Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Aare Saal, René Soom, Priit Volmer, Helen Lokuta, Angelika Mikk, Kristina Vähi, Oliver Kuusik, Maria Listra, Karmen Puis, Pirjo Jonas, Dara Savinova, Maria Veretenina, Annaliisa Pillak, Tuuri Dede, Kadi Jürgens, Sandra Laagus, Annabel Soode, Atlan Karp, Simo Breede, Tamar Nugis, Raiko Raalik, Pavlo Balakin, Rasmus Kull, Reigo Tamm, Peeter Paemurru, Mari Tampere-Bezrodny, Andreas Lend, Aare Tammesalu jpt.

Piia Paemurru on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi magistantuuri prof. Laine Metsa õpilasena 1999 aastal ning töötab alates 1986. aastast Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. 2016. aastast alates on Paemurru teatris Vanemuine kontsertmeister. Ta on osalenud kontsertmeistrina ka paljudes Bavarian Opera Academy meistriklassides ja ettelaulmistel Saksamaal.

Piia Paemurru on pälvinud parima klaverisaatja eripreemia mitmetel konkurssidel, sh viiel korral Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel ooperilauljate konkursil.

Jaanika Rand-Sirp

on lõpetanud prof. L. Metsa klaveriklassi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 1996. aastal. 2002. aastal kaitses ta seal ka magistrikraadi klaverisaatjana. Alates 1996. aastast töötab ta H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis kammeransambli õpetajana. Aastatel 1996-2013 töötas ta Vanemuise teatris tegevkontsertmeistri-õpetajana ning aastast 2013 on Jaanika Rand-Sirp vokalistide kontsertmeister-õpetaja Rahvusooper Estonias. 

2003. aastal pälvis ta Rahvusvahelise Richard Wagneri seltside assotsiatsiooni stipendiumi. Jaanika Rand-Sirp on aktiivne kammermuusik ning paljude lauljate ja instrumentalistide muusikaline partner. Alates 2013. aastast on ta Klaudia Taevi nim. konkursi pianist ja pälvis seal ka parima pianisti eripreemia aastal 2021.


Konkursi poolt võimaldatud pianisti kasutamise tingimused

  • Pianisti kasutamine I vooru ettelaulmisel maksab 15-25 EUR, kui see pole teisiti korraldatud. 
  • Pianistiga on võimalik ettevalmistada kava TASUTA kuni 20 minutit II ja III vooruks ning kuni 30 minutit IV vooruks. 
  • Lisaprooviaeg (ka finaalvooru jaoks) on võimalik kokku leppida pianistiga 10 EUR 10 minuti eest. 
  • Konkursandid peavad olema valmis ise pianistile kõik vajalikud noodid ettekandeks andma ning olema valmis neid saatma, kui neid nõutakse vähemalt 2 nädalat enne võistlusvooru.
  • Osaleda võib ka oma klaverisaatjaga.