The 13th Klaudia Taev Competition for Opera Singers will take place from 12 – 17 of September 2023 Pärnus.

The competition has a unique grand prize – the chance to “WIN YOUR DREAM” by singing a favorite opera role in production especially staged for the winner of the competition. That opera will be performed during the next competition in 2025.

Klaudia Taev nim. konkurss on asutatud 1996. aastal laulja ja kirjaniku Toomas Kuter'i poolt eesmärgiga talletada legendaarse Pärnu laulupedagoogi Klaudia Taevi mälestust. Tänaseks on konkurss kasvanud suureks rahvusvaheliseks kultuurisündmuseks, mis toob Pärnusse arvukalt noori ooperilauljaid üle terve maailma.

Klaudia Taev oli väikese Eesti kuurortlinna legendaarne lauluõpetaja. Ta oli veenunud, et igaüks on võimaline laulma ning peaks omama võimalust laulmist õppida, sellepärast õpetas ta tihti tasuta ning tema õpilaste arv ulatub sadadeni. Nimetades rahvusvaheline konkurss tema järgi on kahtlemata suur au sellele pühendunud naisele, kuid samas ka omamoodi sümboolne kummardus kõikidele niinimetatud esimestele lauluõpetajatele-suunanäitajatele, kes on olemas igal lauljal.

Sel aastal toimub Klaudia Taevi nimeline konkurss juba kaheteistkümnendat korda, tuues Pärnusse nagu alati kohale palju noori lauljaid üle kogu maailma. Žüriis on tunnustatud ooperimaailma eksperdid: lauljad, pedagoogid, dirigendid, ooperiteatrite ja agentuuride esindajad. Sellised maailmakuulsad lauljad nagu Barbara Hendricks, Edda Moser, Dolora Zajick, Jevgeni Nesterenko, Karan Armstrong-Friedrich, Teresa Zylis-Gara, Ileana Cotrubas, Sergei Leiferkus, Luana DeVol, Virgilijus Noreika, Cynthia Makris, Aleksandr Vedernikov, Irina Arhipova on olnud konkursi žüriis.

Mainekas ja ooperimaalmas tegutsev žürii annab võimaluse noortele lauljatele saada lepinguid Euroopa teatrites ja ooperistuudiotes.

There are masterclasses for participating singers to improve their skills by studying with renowned singers, but also different kinds of lectures where singers can get hints about how to become a successful singer.

Klaudia Taevi nim. konkursi kunstiline juht on Erki Pehk.