XIV Klaudia Taevi nimeline noorte lauljate konkurss toimub 14 – 19 September 2025 Pärnus.

Konkursil on unikaalne peapreemia - võimalus "võita oma unistus" ja esitada oma lemmik ooperiroll lavastuses, mis produtseeritakse spetsiaalselt võitja(te) jaoks 2027. aastal.

Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi asutas muusik ja kirjanik Toomas Kuter 1996. aastal eesmärgiga jäädvustada oma õpetaja, Pärnu legendaarse lauluõpetaja Klaudia Taevi mälestust. Tänaseks on konkurss kasvanud suureks rahvusvaheliseks kultuurisündmuseks, mis toob Pärnusse arvukalt noori ooperilauljaid- ja asjatundjaid üle terve maailma.

Klaudia Taev oli väikese Eesti kuurortlinna legendaarne lauluõpetaja. Ta oli veenunud, et igaüks on võimaline laulma ning peaks omama võimalust laulmist õppida, sellepärast õpetas ta tihti tasuta ning tema õpilaste arv ulatub sadadeni. Nimetades rahvusvaheline konkurss tema järgi on kahtlemata suur au sellele pühendunud naisele, kuid samas ka omamoodi sümboolne kummardus kõikidele niinimetatud esimestele lauluõpetajatele-suunanäitajatele, kes on olemas igal lauljal.

Sel aastal toimub Klaudia Taevi nimeline konkurss juba kolmeteistkümnendat korda, tuues Pärnusse harjumuspäraselt kohale palju noori lauljaid üle kogu maailma. Žüriis on tunnustatud ooperimaailma eksperdid: lauljad, pedagoogid, dirigendid, ooperiteatrite ja agentuuride esindajad. Konkursi žüriisse on aastate jooksul kuulunud maailmakuulsad lauljad nagu Vesselina Kasarova, Barbara Hendricks, Edda Moser, Dolora Zajick, Jevgeni Nesterenko, Karan Armstrong-Friedrich, Teresa Zylis-Gara, Ileana Cotrubas, Sergei Leiferkus, Luana DeVol, Virgilijus Noreika, Cynthia Makris, Aleksandr Vedernikov ja Irina Arhipova.

Mainekas ja ooperimaailmas tegutsev žürii loob võimaluse noortele lauljatele sõlmida lepinguid Euroopa teatrites ja ooperistuudiotes.

Konkursi raames toimuvad ka erinevad meistriklassid tunnustatud ooperilauljate eestvedamisel, kus noored lauljad saavad täiendada oma oskusi, kuid ka erinevad loengud, mille käigus omandavad uusi teadmisi, kuidas tänapäeval eduka lauljana karjääri teha.

Klaudia Taevi nim. konkursi kunstiline juht on Erki Pehk.