Järgmine, 13. Klaudia Taevi nimeline noorte ooperilauljate konkurss toimub Pärnus 2023. aasta septembris .

Konkursil on unikaalne peapreemia - võimalus "võita oma unistus" ja esitada oma lemmik ooperiroll lavastuses, mis tehakse spetsiaalselt võitja(te) jaoks 2025. aastal.

Klaudia Taev nim. konkurss on asutatud 1996. aastal laulja ja kirjaniku Toomas Kuter'i poolt eesmärgiga talletada legendaarse Pärnu laulupedagoogi Klaudia Taevi mälestust. Tänaseks on konkurss kasvanud suureks rahvusvaheliseks kultuurisündmuseks, mis toob Pärnusse arvukalt noori ooperilauljaid üle terve maailma.

Klaudia Taev oli väikese Eesti kuurortlinna legendaarne lauluõpetaja. Ta oli veenunud, et igaüks on võimaline laulma ning peaks omama võimalust laulmist õppida, sellepärast õpetas ta tihti tasuta ning tema õpilaste arv ulatub sadadeni. Nimetades rahvusvaheline konkurss tema järgi on kahtlemata suur au sellele pühendunud naisele, kuid samas ka omamoodi sümboolne kummardus kõikidele niinimetatud esimestele lauluõpetajatele-suunanäitajatele, kes on olemas igal lauljal.

Sel aastal toimub Klaudia Taevi nimeline konkurss juba kaheteistkümnendat korda, tuues Pärnusse nagu alati kohale palju noori lauljaid üle kogu maailma. Žüriis on tunnustatud ooperimaailma eksperdid: lauljad, pedagoogid, dirigendid, ooperiteatrite ja agentuuride esindajad. Sellised maailmakuulsad lauljad nagu Barbara Hendricks, Edda Moser, Dolora Zajick, Jevgeni Nesterenko, Karan Armstrong-Friedrich, Teresa Zylis-Gara, Ileana Cotrubas, Sergei Leiferkus, Luana DeVol, Virgilijus Noreika, Cynthia Makris, Aleksandr Vedernikov, Irina Arhipova on olnud konkursi žüriis.

Mainekas ja ooperimaalmas tegutsev žürii annab võimaluse noortele lauljatele saada lepinguid Euroopa teatrites ja ooperistuudiotes.

Konkursi raames toimuvad erinevad meistrikursused, kus noored lauljad saavad täiendada oma oskusi, kuid ka erinevad loengud, kus nad saavad uusi teadmisi kuidas tänapäeval saada edukaks lauljaks.

Fotol (vasakult) eelmise Klaudia Taevi nim konkursi finalistid (september 2021)
Kamila Dutkowska / Poola (finalist)
Gyungmin Gwon / Lõuna-Korea (II preemia)
Zuzanna Nalewajek / Poola (I preemia)
Sergei Moskaltšuk / Ukraina (III preemia)
Julia Zasimova / Ukraina (finalist)
Kadi Jürgens / Eesti (III preemia)

Foto: Ants LiigusKlaudia Taevi nim. konkursi kunstiline juht on Erki Pehk.