Eeskätt noortele ooperilauljatele mõeldud loengut peab Hollandi lavastaja ja õppejõud Hans Nieuwenhuis.

Hans Nieuwenhuis õppis õigusteadust, enne kui pühendas oma tööalase elu teatrile näitleja, kirjaniku ja lõpuks lavastajana. Ta on olnud žürii liige paljudel olulistel konkurssidel Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas. Tema rahvusvaheline karjäär sai alguse 1981. aastal ooperi „Satyagraha“ (heliloojaks Philip Glass) esiettekande lavale toomisest Brooklyni Muusikaakadeemias New Yorkis ja Art Parki festivalil (Lewiston, NY). Pärast seda on ta loonud rohkem kui 80 ooperilavastust üle kogu maailma. Nieuwenhuis juhendas paljusid noori ooperilauljaid nende rahvusvahelise karjääri alguses Amsterdami Opera Studio Nederlandi direktorina ligi 20 aastat, jagades praktilisi nõuandeid ja täiendkoolitusi noortele lauljatele. Selles stuudios on näiteks õppinud ka eesti lauljad sopran Aile Asszonyi ja kontratenor Ivo Posti.

Viimase kolme aastakümne jooksul on Hans Nieuwenhuis pühendunud oma töös noortele ooperilauljatele. Praegu on Nieuwenhuis direktor rahvusvahelises organisatsioonis Orfeo Foundation, mis on loodud noorte kunstnike programmide koostöö edendamiseks ja noorte alustavate ooperilaauljate nõustamiseks kogu maailmas.

PromFestil on hea meel, et ta on sellelgi festivalil nõus selgitama noortele lauljatele, kuidas tänapäeva maailmas konkurssidel ja ettelaulmistel edukas olla, milliseid vigu vältida ja kuidas planeerida oma karjääri. See loeng on mõeldud eelkõige laulmise erialal õppivatele noortele. Rohkem Hr. Nieuwenhuis'ist ja tema loodud Orfeo Foundation'ist: https://www.orfeofoundation.org/board-members/hans-nieuwenhuis/


Loeng toimub inglise keeles ja vaba sissepääsuga kõigile huvilistele. Olete oodatud!

september 14 @ 15:00
15:00 — 16:30 (1h 30’)

Pärnu Kunstide Kool