PromFesti sõpradel on võimalus lähemalt tutvuda tunnustatud metsosoprani, XIII Klaudia Taevi nim konkursi žürii esinaise Vesselina Kasarovaga (Bulgaaria).

Kasarova on meie aja üks olulisemaid ja mitmekülgsemaid lauljaid. Ta võlgneb oma maailmakarjääri mitte ainult oma fenomenaalsele häälele, vaid ka karismaatilisele isiksusele. Vesselina Kasarova jaoks tähendab intensiivne koostöö lauljatega kogemuste ja teadmiste ammutamist.

Vesselina Kasarova on sündinud Bulgaarias. Juba üliõpilasena Sofia Muusikaakadeemias tegi ta sealses rahvusooperis suuri rolle. Aastal 1989 viis alaline leping ta Zürichi ooperimajja, kus temast sai koheselt publiku lemmik ja rahvusvahelised eksperdid kiitsid teda kui suurepärast muusikalist “avastust”. 1991 aasta sügisel tegi Vesselina Kasarova kõrgelt tunnustatud debüüdi Viini Riigiooperis Rosina (“Sevilla habemeajaja”) rollis. Kasarova on esinenud Grand Théâtre de Genève’is, Kuninglikus Ooperiteatris Covent Garden, Teatre del Liceus Barcelonas, Opernhaus Zürichis, Deutsche Operis Berliinis, Bayerische Staatsoper Münchenis, Opéra National de Paris (Bastille, Garnier), Chicago Lyric Operas, San Francisco Ooperis , Wiener Staatsoperis, Amsterdamis, samuti Maggio Musicale Fiorentino ja Rossini ooperifestivalil Pesaros. Erinevad kontserdid on viinud Vesselina Kasarova Münchenisse, Berliini, Rooma, Pariisi, Viini, Dresdenisse, La Scalasse Milanos, Wigmore Halli Londonisse, Carnegie Halli New Yorki, Schubertiade Feldkirchi ja Festival de la Musique Montreux-Veveysse.

PromFesti raames viib Kasarova läbi ka kolmepäevase meistriklassi noortele lauljatele. Meistriklassi läbi viies huvitub ta mitte ainult tehnilistest ja stiilistest oskustest, vaid peab oluliseks ka õpilaste enesekindluse tugevdamist ja igakülgset artisti ettevalmistust laval. NB! Kolm päeva kestev meistriklass on ooperimuusika huvilisele publikule avatud ja tasuta jälgitav. Olete oodatud! Tutvu festivali kavaga: https://www.promfest.ee/et/program-tickets/
Tutvu festivali kavaga: https://www.promfest.ee/en/program-tickets/

Kohtumisõhtu vestlust modereerib Hollandi ooperilavastaja ja õppejõud Hans Nieuwenhuis. Vestlus toimub saksa ja inglise keeles.

Pileti hind 15 eurot

Kohtumine on piletiga mis sisaldab hubast kohtumist primadonnaga heas seltskonnas, kooki ja kohvi/teed ning pääset Klaudia Taevi nim konkursi finaalkontserdile - 15. septembril kl 19 Pärnu Kontserdimajas.

Vestlusõhtu kestus 1-1.5 tundi. Osalemine ainult ette broneerimisega!
Broneeri laud veebis / helista +372 447 3888
https://ammende.ee/…/meet-greet-with-vesselina-kasarova/

september 14 @ 18:00
18:00 — 19:30 (1h 30’)

Villa Ammende